There is no header image for this region. Повідомлення для ЗМІ - Новини та публікації - Прокуратура Кримського регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері

 
Новини та публікації
13.02.2014

Повідомлення для ЗМІ

    

     Врегулювання політичної кризи та стабілізація ситуації в державі на сьогодні є першочерговим та відповідальним завданням для українського суспільства.
     Повернути Україну у правове русло мають компроміси з обох сторін протистояння. Крок до встановлення законності у країні зробила Верховна Рада, коли прийняла Закон України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань».
     У законі чітко визначено порядок звільнення від кримінальної відповідальності, покарання, а також відбування адміністративного арешту осіб, які вчинили відповідні правопорушення з 27.12.2013 року до 2.02.2014 (день набрання Законом чинності). Такий крок означає готовність влади до політичних компромісів заради мирного майбутнього держави та її громадян.
     Але закон не може діяти у однобічному порядку. Протестувальники повинні звільнити дороги та адміністративні будівлі у всіх регіонах країни. Зараз заблокованими залишаються Київська міська рада, деякі вулиці та будівлі у Івано-Франковську, Львові, Тернополі, Полтаві.
     «Якщо до 17 лютого не будуть виконані умови, які виписані в Законі, то правоохоронні відомства, слідчі, прокурори, судді будуть діяти в рамках своїх повноважень так, як це передбачено Кримінальним кодексом України та Кримінальним процесуальним кодексом України. Тобто, будуть розслідуватися кримінальні провадження, з обвинувальним актом направлятися до суду, будуть судові розгляди із застосуванням принципу змагальності сторін та будуть рішення судів. Я хотів би єдине підкреслити, що ті кримінальні провадження, про які ми говоримо, - це тяжкі злочини, які передбачають значні терміни в частині відбування покарання» - заявив Генеральний прокурор України Віктор Пшонка.
     Станом на 10 лютого 2014 року зі 150 осіб, до яких були застосовані арешти, у СІЗО залишається близько 50. Усім іншим, за клопотанням прокурорів, запобіжні заходи змінені на такі, що не пов’язані з триманням під вартою. Це яскраво свідчить про те, що Закон з боку влади виконуються у повному обсязі.
     Зараз за дорученням Генерального прокурора України створено спеціальну групу з контролю за виконанням Закону «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань», та розслідуванням тих злочинів, які не підпадають під дію цього Закону. Тривають перевірки повідомлень у засобах масової інформації щодо можливого зникнення учасників акцій. Також ретельно контролюється хід кримінальних проваджень стосовно осіб, що загинули.
Прес-служба прокуратури Кримського регіону України
з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері

кількість переглядів: 22463