There is no header image for this region. Прокуратура вживає заходів для встановлення законності в житловій сфері - Новини та публікації - Прокуратура Кримського регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері

 
Новини та публікації
18.04.2013

Прокуратура вживає заходів для встановлення законності в житловій сфері

     Феодосійською прокуратурою з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Кримського регіону під час перевірки, з метою усунення виявлених порушень житлового господарства, виявлена спроба військовослужбовця незаконно заволодіти державним житлом.

«Проблеми забезпечення громадян житлом зараз стоїть надзвичайно гостро. Тисячи громадян десятками років стоять у квартирних чергах, проживаючи в умовах, які не відповідають жодним вимогам житлового законодавства. Поряд з цим окремі особи, не маючи жодних проблем та забезпечені житлом, намагаються незаконно отримати житло. Чим ще далі погіршують ситуацію. Усі ці перипетії особливо гостро стосуються військовослужбовців. Коли одні виживають у різних гуртожитках чи пристосованих казармах, інші намагаються отримати житло будучи чудово забезпеченими» - Роман Бучко, начальник відділу представництва прокуратури Кримського регіону України.

Так, у 2008 році військовослужбовець К., маючи у своєму володінні 2 квартири у центрі Феодосії з метою отримання безоплатного житла від Міністерства оборони Украъни передарував ці квартири своєму онуку, чим штучно та умисно погіршив свої житлові умови.
Після цього громадянин К. подав документи до військової частини де проходив службу для надання йому державного житла. У 2009 році військовослужбовця К. рішенням житлової комісії, було зараховано в чергу на отримання квартири та включено до списків осіб, які потребують поліпшення житлових умов. Прізвище військового було внесено до першочергового списку, це означає що державне житло він мав отримати швидше ніж тисячи тих, хто насправді потребує поліпшення житлових умов.
Зазначений факт було виявлено у ході перевірки, яку провела Феодосійська прокуратура з метою усунення виявлених порушень житлового господарства.
Прокуратурою було заявлено позов про визнання недійсним рішенням житлової комісії. Рішенням суду першої інстанції позов було задоволено, однак Житлова комісія при Феодосійському об’єднаному міському військовому комісаріаті та громадянин К. на це рішення подали апеляційну скаргу. В березні поточного року ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду скарга залишена без задоволення, а рішення суду попередньої інстанції залишилося без змін.
Таким чином завдяки вжитим заходам вдалося упередити незаконне отримання житла. Військовослужбовця К. було виключено зі списків на поліпшення житлових умов.

Прес-служба прокуратури Кримського регіону України
з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері

кількість переглядів: 75044