There is no header image for this region. Прокуратура продовжує розчищати узбережжя Чорного моря від незаконних споруд. - Новини та публікації - Прокуратура Кримського регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері

 
Новини та публікації
24.05.2013

Прокуратура продовжує розчищати узбережжя Чорного моря від незаконних споруд.

     Прокуратура Кримського регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері проводить перевірки на 30 проблемних об’єктах у прибережній смузі Чорного моря.

     «Нами проводяться перевірки законності розпорядження землями Міністерства оборони уздовж Чорного моря та використання їх не за призначенням. Позиція прокуратури стосовно виявлених проблемних питань принципова», - зазначив прокурор Кримського регіону України Сергій Няньчур.
     Вже в травні поточного року прокуратурою Кримського регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері та підпорядкованими прокурорами зареєстровано 2 кримінальні провадження про вчинення кримінальних правопорушень, пов’язаних з розпорядженням земельними ділянками у прибережній захисній смузі Чорного моря. 
     В одній з військових частин в смт. Новофедорівка Сакського району АР Крим встановлено, що командир, звернувшись з листом до голови Сакської РДА, відмовився від користування земельною ділянкою площею 12 га. Розпорядженням голови Сакської районної державної адміністрації Землю військової частини, розташовану у 200 метрах від узрізу Чорного моря, незаконно було передано до складу земель запасу. За даним фактом Євпаторійською прокуратурою відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 424 КК України, тобто перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки.
У м. Судак Феодосійською прокуратурою з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері на території пляжу військового санаторію виявлено незаконно зведені конструкції буквально в метрі від моря. Споруджувані об’єкти істотно обмежують доступ до моря та зменшують площу пляжної зони санаторію та створюють загрозу відпочиваючим. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.197-1 КК України.
На усунення порушень внесено 5 подань, на виконання яких знесено 4 самовільні споруди та загородження, що обмежують доступ до моря.
Так, у м. Севастополі знесено самовільно зведений паркан на пляжній території 28 гарнізонного будинку офіцерів, який перекривав доступ до частини пляжу довжиною близько ста метрів та пірсу у смт. Новофедорівка знесено три малі архітектурні форми.

Лише впродовж 21 – 23 травня заявлено 46 позовів стосовно земельних ділянок загальною площею 23,9 га та вартістю понад 1.3 млн. грн.
Севастопольським прокурором заявлено 2 позови про визнання недійсними інвестиційних договорів стосовно забудови земельної ділянки туристичної бази «Севастополь» загальною площею 2 га та вартістю 494 тис.грн.
Євпаторійським прокурором заявлено позов про скасування рішення Новофедорівська сільської ради Сакського району щодо видачі державного акту на земельну ділянку Міністерства Оборони України іншій особі (площа 1,6 га).
Задоволено позов прокурора про визнання недійсним держакту та зобов’язання повернути земельну ділянку площею 7 соток та вартістю 212тис.грн. у м. Феодосія, яке виконано.
Реально повернуто (звільнено) 7 га вартістю 200 тис. грн.
На даний час прокуратурою Кримського регіону України та підпорядкованими прокуратурами продовжуються перевірки дотримання вимог земельного та водного законодавства у прибережних захисних смугах. Перевірками охоплено понад 30 об’єктів, на яких виявлено певні ознаки порушень чинного законодавства.


Прес-служба прокуратури Кримського регіону України
з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері
 
 

кількість переглядів: 74757