There is no header image for this region. Підсумки роботи прокуратури Кримського регіону України у земельній сфері. - Новини та публікації - Прокуратура Кримського регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері

 
Новини та публікації
20.01.2014

Підсумки роботи прокуратури Кримського регіону України у земельній сфері.

          

 
Серед  важливих пріоритетних напрямків роботи прокуратури Кримського регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері є захист інтересів держави у сфері земельних відносин.
Враховуючи те, що земля в Криму має високу ціну, та не рідко стає приводом для махінацій і численних порушень закону прокуратура постійно приділяє значну увагу встановленню законності у цій сфері. Так у 2013 році було проведено 36 перевірок, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 37 службових осіб, забезпечено демонтаж 10 самовільно збудованих будівель та споруд на землях прибережної смуги піднаглядних об’єктів.
Для встановлення законності у сфері земельних відносин у 2013 році  заявлено 84 позови щодо земельних ділянок загальною площею 60 га. 69 позовів було судом задоволено, а 44 га землі реально повернуто до власності держави.
Так на земельну ділянку площею 1,2 гектари біля самого моря у Нахімовському районі  м. Севастополя (пляж Учкуєвка) розпорядженням Севастопольської міської державної адміністрації в 2010 р. було надано дозвіл на розроблення проекту відведення. Не зважаючи на те, що ця земля  фактично є частиною ділянки військового містечка, на якій розташована діюча установа Збройних Сил України – клініка інфекційних захворювань військово-медичного клінічного центру Кримського регіону. В подальшому місцевою владою були оформлені державні акти на право постійного користування ділянкою.
З метою захисту інтересів держави прокуратурою пред’явлено 10 позовних заяв про скасування державних актів на право постійного користування державної ділянки. Наразі незаконне відчуження припинено.
Також завдяки вжитими заходам у другому півріччі 2013 року реально виконано рішення господарського суду АР Крим про повернення у державну власність земельної ділянки військової частини у  Феодосії площею 7,5 га та вартістю 1,6 млн. грн.

кількість переглядів: 772